NOTICE OF INTERVIEW TO APPLICANTS FOR 1ST AND 2ND LEVEL POSITION IN THE INTELLIGENCE GROUP AND ENFORCEMENT GROUP

The following applicants for the position Level 2 and Level 1 Positions in the Enforcement Group and Intelligence Group have successfully passed the qualifying examination for the said position and are therefore qualified to proceed to the next phase of the hiring and promotion process and are therefore eligible to proceed to the next step of the hiring and promotion process, the interview.

Your interview is scheduled on July 06, 2018, FRIDAY starting from 8:30 AM at the OCOM Conference Room, G/F OCOM Building, Bureau of Customs, Gate 3, South Pier, Port Area, Manila.

BRING FIVE (5) COPIES OF YOUR UPDATED PERSONAL DATA SHEET (PDS)

 

NO. NAME
8:30 – 10:30 Schedule
1 AKEEM ABDUL   SATO
2 BANDRANG GOSAIBI   HADJI ISAH
3 BASILIO RICARDO JR. PAGSANJAN
4 CUSTODIO JOSELITO   HATID
5 DOLOR RALPH LORENZ   ROSALES
6 DOTAROT ALBERTO   MARIANO
7 EDEN JIMMY   BUENTIDO
8 EDUARDO GERRICA   ATENCIA
9 ESTINO BANDAR   JUNDANI
10 GALLARDO JETHRO   SAN PEDRO
11 GANS ALEXANDER JR. COBARROBIAS
12 JACALINE SAJID   NERI
13 JERNALIM JAY   DELACRUZ
14 LACSAMAN BIENVENIDO JR. VENIDA
15 MABULAY KIMBERLY   TOCAL
16 MACADAWIB KHANBER   AMPUAN
17 MACALA ABDUL HAKIM   ABDUL
18 MAGAT RAFFY   BALINGIT
19 MAROHOMSALIC ALADDIN   SARIPADA
20 MELO NORMAN   MANALO
21 MOCTAR MONAIM   BANO
22 MUKARAM ABDURALIF   RIDUAN
23 MUTIN HOSNIE   GOLING
24 NAKPIL AL KENNETH   AQUINO
25 PASCUA JAY-AR   JOSE
26 ROCERO KRISTEL   BANZUELO
27 ROSARIO ARJAY   MENDOZA
28 SANGGALANG KIMBERLY   ALIMURONG
29 TOMOTORGO JHU – MAR   NAVARRO
10:30AM –  onwards Schedule
1 ABAYON AMIEL   BROTONEL
2 ABIOG ERWIN   LAOANG
3 ADAYA ROSELLER   ALTAMIRANO
4 AGPAOA FREW ANDREW   MORADA
5 ALBANO CESAR   RUBIO
6 ALMIRANTE NEIL NAPOLEON   CAJANDAB
7 ANDANA MELISA   PONTERES
8 ARIZABAL JERRY   MANUEL
9 ATENCIO JAH   N/A
10 BAÑEZ MA.PAJITA   FERIA
11 BAVIERA BERNADETTE   HERMAN
12 BELMONTE JONATHAN   LOPEZ
13 BERNABE CIPRIANO   LEONARDO
14 BITENG ROLAND   JAVILLONAR
15 BONGALBAL ELMER II MAYO
16 BUMATAY HERMINA   CASANOVA
17 CALINAP JAYSON   BALANQUIT
18 CANOZA ERNESTO   BESABE
19 CARIGA MICHAEL   DAMIANO
20 CARRACEDO CHRISTOPHER   VIVAS
21 COMETA JAYBEE RAUL   UNSON
22 DAYTO RICHU CORAZON REY
23 DELA CRUZ ANRE   BANG-AO
24 DIANCIN ALLAN   PADUANO
25 ENDINO ROBERTO   LIM
26 ESPINO FELIX   ABBAS
27 GALANG JULIUS REYNOSO   ROLLO
28 GALANG JOSEPH   LAGAREJOS
29 GARCIA ROLANDO   LIGSAY
30 GREGORIO REYNALDO   ACON
31 GUERRERO CRISALDY   SANTOS
32 GUIBAO RICARDO   CANSANA
33 HATAIE NASSER   SUGULA
34 HICBAN HERMINEGILDO   VARGAS
35 JALANI ELIAS   DELA CRUZ
36 JAMITO DANILO JR ACHACOSO
37 JULIO  ROGEL   ELTAGONDE
38 LASCOTA REYNALDO   TOLENTINO
39 LOMENG ELDON   WACNANG
40 LUCENA JONEL   LINAO
41 LUCMAN SAMBITORE   BANTUAS
42 MACKAY ELVIN MAURICE   REAL
43 MALASMAS VINCENT MARK   SOLAMIN
44 MANLAPAZ GIL   KUA
45 MANQUIQUIS ARNETH VON CARMEN   GELLA
46 MANTAL CARMELITO   DELOS RIOS
47 MENDOZA JOSELITO ANGELO   BUHAT
48 MENDOZA FERDINAND   MALABANAN
49 MESINA HERMINA   BOTE
50 MONTEJO JEGFRED   DIAZ
51 MORADA MAURO   TAMAYO
52 NATIVIDAD JOAN FATIMA   BRUNO
53 NUDO BERNARDO   DE LEON
54 ORDONA GILBERTO   FAJARDO
55 PANULAYA DARYL   LADA
56 PEREZ RENER   JUAN
57 PLATA BIENVENIDO II LABADAN
58 PUNO BOLIVAR   ENRIQUEZ
59 REBANAL JIMMY   RELLAMA
60 REGIDOR ALFREDO JR BRILLETA
61 REYES JAIRUS   SANTOS
62 RIVERA MA. ELLA   PINCA
63 ROMANO JOSEPH   GOC-ONG
64 SABLAON ARSENIO   MATZA
65 SACRAMENTO ARMANDO   SAEL
66 SISON REUMMEL   MENDOZA
67 SOLAS BERNIE   SIMON
68 SUNGA ANNE SHERYL   DELA PEÑA
69 VALMONTE CARLITO   LACSON
70 VILLA JOJO   CUIZON
71 VILLAR ARNULFO   CENA
72 VIVAS OSCAR   ABELLADA